خواص درمانی آلوئه ورا و تاثیرات آن بر روی بیماری ها (از دیابت تا ایدز!)
۰
خواص درمانی آلوئه ورا و تاثیرات آن بر روی بیماری ها (از دیابت تا ایدز!)

خواص درمانی آلوئه ورا و تاثیرات آن بر روی بیماری ها

(از دیابت تا ایدز!)

در مورد بیماران مبتلا به دیابت نیز بررسیهای مفصلی انجام شده است افرادی که درمان بیماری قند آنها هنوز به انسولین نیاز پیدا نکرده است به مدت ۱۴ هفته با ۷۲ قاشق چایخوری عصاره آلوئه‌ورا آزمایش شدند در پایان دوره بدون آنکه وزنشان تغییری کرده باشد میزان قند خونشان تا سقف ۴۵ درصد کاهش یافته بود.

استفاده روزانه و مداوم عصاره آلوئه‌ورا به صورت تزریق وریدی در مورد افراد مبتلا به آرتروز مفاصل نیز اثر اعجاب‌انگیزی داشته است، در مورد افرادی که ورم و آرتروز مفاصل و درد شدید داشته‌اند به مدت ۱۳ روز متوالی این کار تحت نظارت پزشک انجام شده و ۷/۷۹ درصد از عارضه بیماری شان در ۶۷ درصد از افراد کاملاً برطرف شده است.

عصاره مخصوصی که از مانوز قند موجود در آلوئه‌ورا تهیه می‌شود می‌تواند فعالیت ویروس HIV که عامل بیماری AIDS است را مختل کند. در واقع عصاره آلوئه‌ورا سرعت تکثیر این ویروس را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد و مانع از گسترش آن در بافت می‌شود.

نوشابه آلوئه‌ورا نیز از مؤثرترین مواد برای کاهش شانس زنده ماندن ویروس HIV در بدن افراد مبتلا به ایدز شناخته شده است. به مدت ۹۰ روز به ۲۹ بیمار مبتلا به ایدز روزانه ۵ بار و هر بار ۱۵۰سی سی عصاره خالس آلوئه‌ورا خورانده شد و در پایان دوره ۲۵ درصد از آنها تقریباً از شر ویروس خلاص شده بودند و مابقی نیز از رشد و بهبود سیستم ایمنی بدن خود ابراز رضایت می‌کردند.

آلوئه‌ورا خواص معجزه آسای دیگری نیز در درمان سرطان ریه دارد و از رشد و تکثیر سلولهای مولد سرطان جلوگیری می‌کند. با توقف پیشرفت بیماری سرعت اثربخشی داروها و مراقبتهای پزشکی نیز چند برابر می‌شود.

آلوئه‌ورا که امروزه به صورت کنسرو و نوشیدنی نیز در بازار یافت می‌شود اثر زندگی بخشی برای دهان و دندان دارد و از پوسیدگی دندانها و رشد باکتریهای مولد بوی بد دهان نیز جلوگیری می‌کند. روند گوارش غذا و بهبود زخمها را سرعت می‌بخشد و به پوست و مو طراوت و شادابی می‌دهد.

در درمان چین و چروکهای پوست و جلوگیری از پیر پوستی به علت دارا بودن ماده‌ای شبیه کلاژن اثر بسیار قابل توجهی دارد. در مورد افرادی که دچار افسردگی، بیماریهای مزمن و یا بستری هستند مصرف آلوئه‌ورا به صورت خوراکی سبب افزایش نیروی حیات و انرژی می‌شود و احساس بهتری به آنها می‌دهد.

چون حاوی تمام ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن برای غلبه بر احساس ناخوشنودی و ضعف است و از همه مهمتر اثرات جانبی نیز ندارد و تاکنون مورد چندان قابل توجهی در مورد حساسیت یا سایر عوارض جانبی متداول از آلوئه‌ورا گزارش نشده است.

آلوئه‌ورا را در یک کلام می‌توان جادوی قرنها دانست که از روزگاران کهن مورد استفاده قرار می‌گرفته و بی‌شک یکی از پرفایده‌ترین گیاهانی بوده است که بر روی کره زمین می‌روید و در خدمت بشر و مورد استفاده او قرار می‌گیرد.

از آلوئه‌ورا که سابقه‌ای بیش از ۳۵۰۰ سال بر آن متصور است در کتاب انجیل نیز نام برده شده است. “… و هنگامی که عیسی از صلیب باز کردند زخمهای بدنش را با آلوئه پیچیدند و بردند …” (انجیل جان فصل ۱۹ آیه ۳۹). این گیاه به طرز عجیبی در جای جای تاریخ بشری دیده می‌شود و در اروپا و آمریکا و آسیا و سایر نقاط جهان نقشی مؤثر و ماندگار داشته است.

به طور کلی خواص دارویی “آلوئه‌ورا” که در ایران به آن “صبر زرد” می گویند شامل موارد زیر است:

۱- درمان HIV
۲- درمان BS
۳- درمان Hemorroid
۴- درمان Ms
۵- درمان دیابت نوع ۲
۶- خاصیت آنتی تومری
۷- خاصیت ضد اسیدانی
۸- درمان عفونتهای میکروبی مجاری روده‌ای و معده‌ای
۹- درمان سنگ کلیه
۱۰-درمان زخمها و سوختگیها
۱۱-درمان اسهال خونی
۱۲-تصفیه خون
۱۳-اثر ضد درد
۱۴-درمان صرع
۱۵-رفع سوء هاضمه
۱۶-رفع ریزش مو
۱۷-درمان اگزما
۱۸-کنترل قند خون
۱۹-بهترین مرطوب کننده

ترکیبات شیمیایی: ژل
عصاره این گیاه حاوی ترکیبات شیمیایی زیر است:

الف: گلیکوپروتئینها:

گلیکوپروتئینها از تورم و درد جلوگیری می‌کند و روند بهبود را تسریع می‌بخشد. این ماده که در ساختمان آن قند وجود دارد و جمله گلیکوپروتئینها می‌توان به آنتی بادیها و ترانس فری (آهن را در جریان خون حمل می‌کند) اشاره کرد.

ب: پلی ساکاریدها:

پلی ساکاریدها رشد و ترمیم پوست را تحریک می‌کنند و شامل ترکیبات زیر هستند:

۱- مانان (Mannan)
مانانها گسترده‌ترین پلی ساکارید بررسی شده در ژل صبر زرد هستند و حاوی اتصالات ۴-۱ B مرتبط با رسوبات مانوز می‌باشند.

نکته: تنوع چشمگیری در گونه‌های پلی ساکرید ژل صبر زرد دیده می‌شود. مثلا چندین بررسی گونه مانان را به عنوان پلی ساکارید اولیه ژل این گیاه تعیین کرده‌اند در حالی که مطالعات دیگر در غیبت مانان مواد پکتیکی را به عنوان پلی ساکارید اولیه شناخته‌اند

۲- گالاکتان (galactan)
۳- آرابینان (arabinan)

۴- آرابینوها منوگالاکتان (arabinorha mnogalactan)

۵- ترکیبات پکتینی (pectic)
۶- آسمانان (Acemannan)

این ماده در واقع یک هورمون است که بدن آن را فقط تا زمان بلوغ (در پسران) تولید می‌کند. پس از این زمان به بعد باید این هورمون به بدن وارد شود.

آسمانان در جداره همه سلولها ذخیره می‌شود و به همین دلیل مقاومت کل بدن را در مقابل انگلهای بیماری‌زا، ویروسها و باکتریها بالا می‌برد. آسمانان مرکزی برای همه سلولها در ارتباط با هم است. از جمله موها، جداره رگها، پی‌ها، مفصلها، غضروفها، زردپیها که در اثر سم یا مواد مخدر حاصل می‌شود محافظت می‌کند، سوخت و ساز بدن بهینه شده و تمام بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و انرژی فزاینده‌ عظیمی را به همراه خود دارد. این ماده به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند و تعادل اسید و باز را در بدن دوباره برقرار می‌سازد. آسمانان ماکروفیجها را فعال و بهبود زخم را تسریع می‌کند. هیدروژل آسمانان در پوشش زخم هیدروژلی کاریزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که از آسمانان صحبت می‌شود منظور همان عصاره گیاه صبر زرد است.

۷- اسیدگلوکورنیک

درمان HIV با آلوئه ورا :
تحقیقات اخیر نشان داده که مانوز استیله که یک ماده مؤثر در صبر زرد است به عنوان یک ترکیب ضد ویروس دارای خواص درمانی ضد ویروس ایدز است. مانوز استیله خود ویروس را مورد حمله قرار می‌دهد. اما مهمتر اینکه میزان تأثیر AZT را که یک داروی مؤثر در درمان عفونت ویروس HIV است را تا حدود زیادی بالا می‌برد. اگر این ترکیب دارویی با صبر زرد مصرف شود میزان AZT مورد استفاده برای HIV را تا ۹۰ درصد می‌توان تقلیل داد که این امر از هزینه‌ها و عوارض جانبی HIV تا حد زیادی خواهد کاست.

برای درمان HIV باید روزانه به میزان g ۱۶۰۰-۸۰۰ مانوز استیله مصرف شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

support
نیاز به کمک دارین؟
09375212610
گفتگوی اسکایپ
تماس اسکایپ
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait
X